Rázová vlna Dual Power s diatermiou a prístrojom Trijalux

Terapia rázovou vlnou sa uskutočňuje prostredníctvom moderného zariadenia, ktoré umožňuje aplikovať terapie pomocou neinvazívnych rázových vĺn, využívajúci balistický princíp generovania rázových vĺn. ,,Toto terapeutické zariadenie využíva akustické vlny na účely stimulácie lokálnej biologickej odozvy ošetrovaného tkaniva. Vďaka tomuto prístroju sa zníži lokálny pocit bolesti, uvoľní sa sval a zvýši sa mikrocirkulácia krvi, výsledkom čoho je zrýchlenie lokálneho metabolizmu a zlepší sa funkcia nervových vlákien regulujúca výživu a látkovú premenu tkanív.“ Ďalšími prínosmi rázovej vlny sú, že zvyšuje produkciu kolagénu a znižuje svalové pnutie. Najčastejšie sa táto terapiu aplikuje pacientom s pätovou ostrohou, čo je mimoriadne bolestivé ochorenie. Zároveň je možné pomôcť prostredníctvom rázovej vlny aj pacientom, ktorí majú ochorenia šliach a úponov či kalcifikáty, pomôže vyriešiť bolesti z preťaženia. Používa sa na riešenie bolesti z preťaženia, ako sú tenisový lakeť, pätová ostroha alebo zápaly Achillovej šľachy.
Upozornenie: rázovú vlnu nie je možné použiť v prípade tehotenstva, zníženej zrážanlivosť krvi, trombózy alebo u detí v období rastu.

BTL-6000 SHORTWAVE

BTL-6000 Shortwave je neinvazívny terapeutický prístroj na ovplyvňovanie tkanív pomocou vysokofrekvenčného elektromagnetického poľa. Prístroj je určený na vyvolanie lokálneho zvýšenia teploty v tkanivách v blízkosti aplikačných oblastí, čoho následkom je lokálna vazodilatácia, uvoľnenie svalu, podpora lokálneho metabolizmu a zníženie pocitu bolesti. BTL-6000 Shortwave je určený na liečbu degeneratívnych a bolestivých stavov muskuloskeletálneho systému, ako sú svalové kŕče, bolesti chrbta, tendinitída, artritída a degeneratívne ochorenia kĺbov.

BTL-CPMOTION

BTL-CPMotion je systém využívajúci kontinuálny pasívny pohyb (CPM = continuous passive motion) na liečbu zranení, chorôb a pooperačných stavov kĺbov. Tento systém sa používa na prevenciu negatívnych vplyvov nepohyblivosti kĺbov.

BTL-4000 SMART / PREMIUM​

BTL-4000 Smart/Premium je rad profesionálnych prístrojov určených na fyzioterapiu. Podľa požadovanej konfigurácie sa prístroj môže skladať až z troch generátorov, pričom sú dostupné štyri typy generátorov – na elektroliečbu, ultrazvukovú terapiu, laserovú terapiu a magnetoterapiu.

BTL-6000 SUPER INDUCTIVE SYSTEM ELITE

BTL-6000 Super Inductive System je neinvazívny terapeutický prístroj. Vytvára elektromagnetické pole, ktoré vyvoláva vzájomné pôsobenie s tkanivami organizmu, pričom najviac ovplyvňuje svalové a nervové tkanivá. Výsledkom interakcie je svalová kontrakcia, depolarizácia neuronálnych buniek a ovplyvnenie krvnej cirkulácie. BTL-6000 Super Inductive System je indikovaný pri poruchách muskuloskeletálneho aparátu, nervového systému a na ošetrenie mäkkých tkanív, napr. pri svalovej a kĺbovej bolesti.

BTL-6000 HIGH INTENSITY LASER

BTL-6000 High Intensity Laser je neinvazivní terapeutický prístroj určený k emisiám energie infračerveného spektra pre účely zajistenia lokálnej stimulácie biologickej tkaniny. Stimulácia tkaniny má za následok rýchlejšie lokálne hojenie, zvýšenie metabolizmu a analgetickú reakciu. Prístroj sa prevádzkuje v mnoho lekárskych oboroch, ako je fyzioterapia, športové lekárstvo, liečba bolesti, dermatológia, reumatológia, ortopédia, traumatológia alebo geriatria. BTL-6000 High Intensity Laser sa používa k rôznym liečbám patologických stavov svalov, šliach alebo kĺbov.

BTL-6000 SWT TOPLINE

BTL-6000 SWT Topline je neinvazívne terapeutické zariadenie, ktoré využíva akustické vlny na účely stimulácie lokálnej biologickej odozvy ošetrovaného tkaniva. Biologická odozva zahŕňa zníženie lokálneho pocitu bolesti, uvoľnenie svalu a zvýšenie mikrocirkulácie krvi, výsledkom čoho je zrýchlenie lokálneho metabolizmu a zlepšenie trofiky. BTL-6000 SWT Topline možno použiť na liečbu bolestivých stavov muskuloskeletálneho systému, ako je chronická tendinitída, bolesti chrbta, spúšťacie body a iné bolestivé syndómy, a na liečbu degeneratívnych stavov a stavov pri preťažení muskuloskeletálneho systému, ako je artróza, artritída, kalcifikácia a chronické zápalové ochorenia.

BTL HIL II. 30W so skenerom

BTL SIS Elite

BTL RSWT (radiálna rázová vlna)

SHORTWAVE 400

SHORTWAVE 400

BTL 1300 Trac -Trakčné lehátko s celoram. Ovládačom

BTL 6000 Traction + všetky fixačné popruhy

BTL-4000 SMART / PREMIUM​

BTL-4000 Smart/Premium je rad profesionálnych prístrojov určených na fyzioterapiu. Podľa požadovanej konfigurácie sa prístroj môže skladať až z troch generátorov, pričom sú dostupné štyri typy generátorov – na elektroliečbu, ultrazvukovú terapiu, laserovú terapiu a magnetoterapiu.

BTL-6000 MICROWAVE

Liečebná metóda, ktorá aplikuje elektromagnetickú energiu na mikrovlnnej frekvencii. Je určená na vytváranie hĺbkového tepla v telesnom tkanive. Mierne teplo mikrovlnnej diatermie...

BTL-6000 High Intensity Laser 12W

Maximálny výkon 12 W umožňuje výnimočne hlboký prienik laserového svetla. Optimálny pomer absorbcie a prienikovej hĺbky zaručuje účinnú stimuláciu tkanív a receptorov bolesti až do hĺbky 12 cm...

BTL-6000 SWT Easy

BTL Terapia rázovou vlnou je unikátne neinvazívne riešenie bolesti muskuloskeletálnej sústavy, najmä bolesti ramena, Achillovej šľachy, oblasti slabín, podkolennej šľachy...

BTL-4000 Smart & Premium

BTL prístroje na fyzioterapiu ponúkajú široký výber kombinovaných jednotiek. Tie môžu zahŕňať ľubovoľnú kombináciu elektroliečby, ultrazvuku, laseru a magnetoterapie...

HANDSFREE SONOTM

Nový bezobslužný aplikátor HandsFree SonoTM je stacionárny aplikátor so zabudovanou technológiou rotujúceho poľa. Táto jedinečná technológia prináša väčšie pohodlie...